Poradnik

Instrukcja aplikacji naklejki

Naklejki są dedykowane: do dekoracji ścian, mebli oraz innych powierzchni z płyty meblowej, szkła, gipsu i ceramiki- gładkich lub o drobnej fakturze.Można naklejać je również na sprzęt AGD - np lodówki.

Naklejanie naklejki czy szablonu jest bardzo proste, jednak należy przestrzegać kilku zasad:

  • Naklejki i szablony można kleić na powierzchniach gładkich, czystych - nie pylących: ścianach, drzwiach, lustrach, płytkach, flizach, meblach, kabinach prysznicowych, itp. Zakurzone, zatłuszczone powierzchnie należy umyć lub odkurzyć, mokre wysuszyć.
  • Nie naklejać naklejek i szablonów na powierzchnie świeżo malowane (do 14 dni po malowaniu), chropowate, z grzybem, odpadającą farbą, porowate, tłuste.
  • W przypadku farb lateksowych należy wykonać próbę, czy naklejka się trzyma (naklejając niewielki fragment naklejki i odczekując kilka dni).

Naklejenie wzoru na ścianie polega na odklejeniu papieru podkładowego, przyłożeniu arkusza do ściany, dociśnięciu wzoru do podłoża przy pomocy miękkiej szmatki i oderwaniu przezroczystego arkusza folii transportowej z wierzchu. Na ścianie zostanie wzór. Otrzymujesz naklejkę wraz z prostą, drukowaną instrukcją naklejenia. Możesz także obejrzeć na zdjęciach poniżej jak krok po kroku jak nakleja się wzór. Czynności nie są pracochłonne, choć przy dużych rozmiarach na pewno wymagają zaangażowania 2 osób.

Naklejka składa się z trzech warstw: papieru, samoprzylepnej folii winylowej (właściwej naklejki) i przezroczystej folii transportowej. Otrzymujesz od nas naklejkę w postaci rulonu.


1. Połóż naklejkę na równej powierzchni wzorem do dołu.


2. Odklej papier podkładowy prowadząc go w miarę możliwości równolegle do płaszczyzny na której leży. Jeśli na papierze zostają poszczególne elementy należy powtórnie docisnąć ten fragment i zaginając lekko papier - dociśnij element do folii transportowej.


3. Zbliż arkusz folii podkładowej z motywem do ściany nie dotykając jej, żeby sprawdzić, czy jest ułożona w poziomie - jeśli tak - przyklej górne krawędzie, a następnie przez miękką szmatkę lub filc dociskaj wzór do ściany. Staraj się nie dociskać tej powierzchni folii transportowej pod którą nie ma wzoru.


4. Odklej folię transportową zaczynając od krótszego końca i prowadząc ją równo i powoli równolegle do powierzchni. Jeśli któryś element zostanie na folii wróć kilka centymetrów dociskając wzór przez folię i ponownie odklej powoli samą folię.


Sposób konserwacji: Czyszczenie na mokro naklejki na ścianie może spowodować zabrudzenie lub nawet uszkodzenie ściany. Naklejki naniesione na powierzchnie wodoodporne można myć wilgotną ściereczką z łagodnym detergentem.

Fototapeta - instrukcja przyklejania

Uwaga: przed przystąpieniem do klejenia należy koniecznie sprawdzić stan fototapety - więcej informacji poniżej w sekcji "Przygotowanie fototapety".

Co jest potrzebne:

  • pędzel (ławkowiec)
  • gumowa rolka - wałek - dociskowa do tapet
  • klej
  • ostry nożyk
  • ołówek
  • wiadro lub pojemnik do rozrobienia kleju
  • drabina
  • poziomica, sznurek z obciążnikiem
  • folia malarska lub gazety
  • miękka ściereczka
  • ewentualnie pomoc drugiej osoby

W przypadku tapet samoprzylepnych dodatkowo:

  • spryskiwacz z wodą
  • rakla filcowa
  • benzyna ekstrakcyjna
  • pomoc drugiej osoby

Przygotowanie ściany:

Ściana, na której planujemy przykleić fototapetę musi być czysta, sucha, lekko chłonna oraz odpowiednio przygotowana. Pamiętajmy, że fototapeta ma jedynie charakter dekoracyjny a nie maskujący. Nie możemy nią przykryć dużych ubytków i nierówności ściany, gdyż w efekcie końcowym i tak będzie je widać. Dlatego należy zniwelować wszelkie dołki i garby tak, aby tapeta po położeniu była gładka, a wzór nie mijał się z innymi fragmentami (tzw. brytami). Na koniec powierzchnię należy koniecznie zagruntować specjalnym środkiem tzw. "gruntem".

Wskazane jest narysowanie pomocniczych linii pionowych i poziomych wzdłuż których będziemy przyklejać tapetę. W tym celu możemy użyć długiej poziomicy lub obciążonego sznurka, który wytyczy pion (pamiętajmy o tym, że w domach i blokach rzadko mamy do czynienia z idealnie prostymi ścianami, podłogami oraz dobrze osadzonymi oknami).

Przygotowanie pomieszczenia:

Dla osiągnięcia lepszego efektu należy, jeżeli to tylko możliwe, zdjąć listwy przypodłogowe, usunąć gniazdka, włączniki i kinkiety (kable na czas remontu powinny być zabezpieczone izolacją). Pamiętajmy o wyjęciu ze ścian gwoździ.
Radzimy umyć wcześniej podłogę wzdłuż ściany przy której będziemy pracować (można też położyć folię malarską albo gazety) oraz odsunąć meble i inne przedmioty, tak aby była możliwość swobodnego dostępu do ściany, a na podłodze można było wszystko wygodnie rozłożyć.

Ściana świeża - pokryta gładzią gipsową, płytą kartonowo-gipsową lub innymi chłonnymi materiałami budowlanymi musi być zagruntowana specjalnym środkiem gruntującym (lub rozwodnionym klejem do tapet).

Ściana pokryta farbą - należy ją umyć mydłem malarskim, a w przypadku grubej warstwy farby (np. silikonowej, zmywalnej) przetrzeć papierem ściernym (aby zwiększyć przyczepność kleju do podłoża).

Ściana pokryta tapetą - usunięcie warstwy starej tapety ułatwi nam specjalny środek do tego celu (dostępny w marketach budowlanych). Ścianę należy przygotować tak, jak do tapetowania, zalecamy również wyłączenie napięcia w biegnących pod tynkiem kablach, oraz zabezpieczenie taśmą izolacyjną tych, które pozostaną na wierzchu. Następnie tapetę nasączmy (za pomocą gąbki) przygotowanym zgodnie z zaleceniami producenta środkiem do usuwania tapet. Po ok. 15 minutach tapetę delikatnie usuwamy szpachlą. W przypadku tapet winylowych aby środek do usuwania mógł odpowiednio spenetrować ich strukturę zalecamy delikatne podziurkowanie powierzchni. Jeżeli po zdjęciu tapety są zauważalne jakieś uszkodzenia ściany należy je usunąć a następnie całość zagruntować.

Ściany zawilgocone - można pokryć zaprawą wodoszczelną.

Przygotowanie fototapety:

Przed przystąpieniem do klejenia należy koniecznie sprawdzić stan fototapety. Dostarczamy produkty najwyższej jakości, a nasze przesyłki są zawsze odpowiednio zabezpieczone. Mimo to należy zawsze sprawdzić czy nie ma jakiś uszkodzeń powstałych na etapie produkcji (reklamacje są uwzględniane jedynie w przypadku tapet bez śladów klejenia) lub mechanicznych, do których mogło dojść w trakcie transportu. W przypadku późniejszych ewentualnych reklamacji radzimy też na tym etapie sprawdzić zgodność rozmiaru, kolorystyki i wzoru fototapety z zamówieniem. W celu oceny stanu tapety i jej zgodności z oczekiwaniami najlepiej rozłożyć obok siebie na suchej i czystej powierzchni wszystkie jej pasy - zadrukiem do góry. Jeżeli tapeta składa się z kilku brytów należy sprawdzić czy zgadza się wzór, oraz czy nie różni się kolorystyka lub gramatura poszczególnych fragmentów na łączeniach.

Klejenie tapet "na klej":

  1. Na przygotowanej wcześniej ścianie wyznacz dokładne miejsce przyklejenia fototapety - można to zrobić za pomocą długiej poziomicy i ołówka lub wcześniej wspomnianego sznurka z obciążnikiem.
  2. Przygotuj klej (najlepiej do tapet papierowych - cienkich, do materiałów na fizelinie - klej do tapet na fizelinie) zgodnie z instrukcją na opakowaniu.
  3. Rozłóż i przygotuj sobie ponownie fototapetę - tym razem wzorem do dołu.
  4. Nanieś równomiernie klej na ścianie w ilości sugerowanej przez producenta i pozostaw go do uzyskania odpowiedniej konsystencji i suchości. Czekamy na moment kiedy klej przestanie rozlewać się po ścianie i nadmiernie rozmiękczać tapetę, a stanie się klejący jak spód naklejki. Mokry klej mógłby spowodować efekt puchnięcia papieru a w efekcie doprowadzić do powstania pęcherzy i rozciągnięcia się tapety.
  5. Tapetę kleimy zawsze od lewej strony lub od okna, drzwi lub narożnika. W takich miejscach jeżeli zaobserwujemy krzywizny dobrze jest zostawić sobie margines (ok. 2-3 cm tapety), który później przytniemy ostrym nożykiem i tym samym optycznie zniwelujemy wizualnie nierówności. Zaczynamy na górze i powoli - ale zdecydowanie - schodzimy w dół dociskając wałkiem tapetę to ściany i pozbywając się tym samym pęcherzyków powietrza (od środka tapety ku jej brzegom).
  6. Przyklejając kolejne bryty należy szczególną uwagę należy zwrócić na zgodność wzoru i idealny styk brzegów - nie kleimy na zakładkę! Jedynie fototapety lateksowe drukowane są na zakładkę.
  7. Bardzo ważne jest aby nie położyć zbyt dużej ilości kleju na ścianę/fototapetę. Niektóre materiały mogą wejść w reakcję chemiczną z klejem i podczas zbyt mocnego wycierania nadmiaru kleju mogą powstać delikatne odbarwienia. Klej do tapet nie jest bezbarwny i po wyschnięciu może zostawić białe ślady. Nadmiar kleju usuwamy delikatnie i na bieżąco lekko wilgotną szmatką.
  8. Pamiętaj, że fototapeta nawet najlepszej jakości jest delikatna. Aby uniknąć otarć a nawet dziur nie można jej zbyt mocno pocierać i szarpać. Do jej wyrównywania najlepiej używać specjalnego wałka.
  9. Mniejsze pęcherze, których nie uda nam się usunąć powinny wchłonąć się wraz z wyschnięciem tapety.
  10. Jeżeli mimo wszystko pozostaną jakieś małe pęcherzyki można spróbować usunąć je nakłuwając bardzo delikatnie ostrą igłą i usuwając powietrze. Jest to jednak metoda ryzykowana i powinno się ją stosować jedynie w ostateczności.
  11. Na dole ewentualny nadmiar tapety należy usunąć ostrym nożykiem.
  12. Otwory na gniazdka, włączniki i kinkiety wycinamy również nożykiem pamiętając, aby wycięcie było zawsze mniejsze od mocowanego później na ścianie elementu.

Klejenie tapet samoprzylepnych:

Na sucho:

  1. Tą techniką kleimy tylko na powierzchniach typu: płyta kartonowo - gipsowa, gładzie gipsowe, beton, ściany oraz wszędzie tam gdzie nie wskazane jest użycie wody oraz w przypadku naklejek laminowanych, klejonych do powierzchni, z której nie odparuje nadmiar wody np. szkło, lustro, lakierowana płyta.
  2. Odlepiamy 20-50cm fototapety, papier podkładowy zwijamy pod spód.
  3. Przykładamy folię równo i przyklejamy dokładnie pas z klejem. Jedna osoba wygładza raklą powierzchnię naklejaną, usuwając na zewnątrz bąbelki powietrza, druga naciąga cały pas podwijając co chwilę papier podkładowy.
  4. Kolejne bryty przyklejamy w ten sam sposób, precyzyjnie przyklejając obok siebie krawędź w krawędź, tak aby wzór pasował do siebie - nie przyklejamy na zakładkę.
  5. Ewentualny nadmiar tapety należy usunąć ostrym nożykiem.
  6. Otwory na gniazdka, włączniki i kinkiety wycinamy również nożykiem pamiętając, aby wycięcie było zawsze mniejsze od mocowanego później na ścianie elementu.

Na mokro

  1. Podłoże, na które zamierzamy przykleić fototapetę powinno być czyste, odtłuszczone benzyną ekstrakcyjną i suche.
  2. Techniką na mokro kleimy tylko na powierzchniach typu: szkło, metal, drewno (czyli na meblach, oknach, lodówkach, itp.). Nie polecamy kleić na mokro naklejek z laminatem, ponieważ nadmiar wody nie będzie miał jak odparować i jest ryzyko powstania wypukłości.
  3. Odlepiamy 20-50cm fototapety, papier podkładowy zwijamy pod spód. Spryskujemy wodą folię na powierzchni z klejem jak i początek podłoża, na który zamierzamy przykleić fototapetę.
  4. Przykładamy folię równo i przyklejamy dokładnie pas z odsłoniętym klejem. Jedna osoba wygładza raklą powierzchnię naklejaną, usuwając na zewnątrz bąbelki powietrza, druga naciąga cały pas, podwijając co chwilę papier podkładowy. Każdorazowo po odklejeniu kolejnej partii papieru podkładowego spryskujemy wodą obydwie powierzchnie.
  5. Kolejne bryty przyklejamy w ten sam sposób, precyzyjnie przyklejając obok siebie krawędź w krawędź, tak aby wzór pasował do siebie - nie przyklejamy na zakładkę.
  6. Ewentualny nadmiar tapety należy usunąć ostrym nożykiem.
  7. Otwory na gniazdka, włączniki i kinkiety wycinamy również nożykiem pamiętając, aby wycięcie było zawsze mniejsze od mocowanego później na ścianie elementu.

Inne ważne wskazówki:

Do przyklejenia fototapety potrzebny jest czas i cierpliwość ; )

Szkło

Oferujemy kompleksową usługę dekoracji wnętrz szkłem, na którą składają się:

  • profesjonalne doradztwo
  • pomiar przestrzeni pod panele szklane z dojazdem do Klienta
  • zamówienie szkła według ustalonej specyfikacji
  • przygotowanie projektu nadruku do akceptacji według wytycznych Klienta
  • nadruk na panelach szklanych
  • montaż u Klienta

W ofercie posiadamy dwa rodzaje szkła pod nadruk:

  • Szkło FLOAT (tzw. zwykłe) o grubości 4 lub 6 mm w opcji z hartowaniem lub bezzkło float to szkło o idealnie gładkiej powierzchni. Jest całkowicie pozbawione zniekształceń optycznych dzięki czemu idealnie nadaje się wszędzie tam, gdzie stawiane jest wymaganie niezakłóconego widoku. Mimo stosowanej nazwy bezbarwnego, szkło takie ma odcień lekko zielony. Jest to naturalny odcień szkła spowodowany obecnością w nim jonów żelaza. Kolor ten szczególnie widoczny jest na krawędzi grubego szkła.

    Float - to nazwa procesu technologicznego, w którym masa szklana krzepnie na powierzchni roztopionego cynku. Uzyskuje się w ten sposób tafle szklane o gładkiej, polerowanej powierzchni i idealnej przejrzystości pozbawionej zniekształceń.

  • Szkło OptiWhite o grubości 4 lub 6 mm w opcji z hartowaniem lub bez

    Szkło OptiWhite jest całkowicie przezroczystym szkłem float o obniżonej zawartości żelaza. Szkło jest praktycznie bezbarwne a zielonkawe zabarwienie charakterystyczne dla zwykłego szkła, zauważalne szczególnie przy grubszych taflach, zostało całkowicie wyeliminowane. Szkło Optiwhite zachowuje naturalne barwy, wyraźniej ukazuje przedmioty i lepiej przepuszcza światło we wszystkich swoich zastosowaniach. W meblach poprawia wygląd materiałów wykończeniowych. Kiedy zachodzi potrzeba pokazania prawdziwych kolorów produktu na wystawie, bądź gdy wymagane jest uzyskanie maksymalnej przepuszczalności światła, wówczas właściwym wyborem będzie zastosowanie szkła Optiwhite.

Co to jest szkło hartowane?

Szkło hartowane to rodzaj szkła o zwiększonej wytrzymałości mechanicznej. Dodatkowym atutem jest także zwiększona odporność na różnice temperatur. Te wszystkie cechy szkło uzyskuje w procesie hartowania.

Hartowanie szkła to proces w trakcie którego tafla szklana ogrzewana jest do temperatury około 700 st. Celsjusza a potem bardzo szybko schłodzona zimnym powietrzem. Dzięki temu zmienia się mikrostruktura szkła. Tworzy się regularna sieć w formie kryształów krzemionki poprzedzielana niewielkimi domenami fazy amorficznej. Dodatkowym efektem hartowania jest uzyskanie przez szkło cech bezpieczeństwa. Hartowane szkło jest bardzo twarde na zewnątrz zaś miękkie w środku, dzięki czemu naprężenia w strukturze szkła powodują w czasie rozbicia rozpadnięcie się tafli szklanej na niewielkie kawałki o tępych krawędziach.

Szkło hartowane spełnia wymagania normy PN-EN12150-1, czyli przeznaczeniem szkła jest szkło dla budownictwa, bezpieczne przegrody szklane, drzwi lub elementy konstrukcji budowlanych, elementy mebli.

Szlifowanie krawędzi szkła

Na życzenie Klienta szkło może mieć szlifowane krawędzie.

Szlifowanie szkła jest procesem który pozbawia krawędzie szkła nierówności i ostrości w wyniku czego brzeg tafli szklanej zostaje wygładzony lub przyjmuje kształt wielokątów, a powierzchnia szlifu staje się matowa.

Szlif na szkle stosowany jest głównie do estetycznego wygładzenia elementów widocznych, zapewnia on atrakcyjne i zarazem bezpieczne wykończenie krawędzi tafli szkła.

Indywidualne podejście do każdego zamówienia

Nie pracujemy na standardowych wymiarach - każdy produkt ma indywidualne wymiary, kształty i ewentualnie wycinane otwory.

Jaką grafikę wybrać?

Na naszej stronie dostępna jest baza zdjęć Fotolia, w której na pewno znajdą Państwo wymarzone zdjęcie lub grafikę do wykorzystania w projekcie udekorowania swojego wnętrza. Wystarczy wpisać słowo kluczowe w wyszukiwarce, bądź wybrać konkretną kategorię tematyczną i rozpocząć poszukiwania interesujących nas zdjęć.

Kilka porad dotyczących wyboru zdjęć:

  • w miarę możliwości proszę dobierać zdjęcia o podobnych proporcjach jak Państwa projekt. Oznacza to, że gdy posiadają Państwo panel szklany poziomy, to zdjęcie również powinno być w poziomie (lub analogicznie panel oraz zdjęcie w pionie). Pozwoli to na uzyskanie najlepszego efektu końcowego oraz maksymalną jakość nadruku.
  • w przypadku paneli o znacznie większym jednym z wymiarów (np. panel bardzo szeroki, ale niski) zdjęcia można powielać na wiele sposobów, co przedstawia poniższa grafika. Koszt grafiki zawsze jest jednorazowy i nie zależy od powieleń w ramach jednego projektu.
  • oferujemy możliwość wykonania nadruku z grafiki dostarczonej przez Klienta, jednak dopiero po zweryfikowaniu jej przez dział graficzny pod kątem jakości, zależy nam na uzyskaniu jak najlepszego efektu końcowego.
  • w przypadku kilku paneli jest możliwość uzyskania płynnego przejścia grafiki na wszystkie razem.

Druk

Grafikę lub zdjęcie nanosimy poprzez technologię zwaną drukiem UV, na tylnej stronie tafli szkła, zagruntowanej wcześniej specjalnym podkładem. Gwarantuje to wizualną głębię i ostrość wydruku, a od strony praktycznej jego trwałość - nie rysuje się i nie matowi przy czyszczeniu. Zadrukowi podlega cała powierzchnia szkła, drukujemy od krawędzi do krawędzi i bez marginesów.

Montaż

Zapewniamy transport szkła oraz profesjonalny montaż u Klienta przez wykwalifikowaną ekipę w dogodnych dla Państwa terminach.

POBIERZ PORADNIK

Wyceń swój projekt do kuchni, salonu, łazienki lub biura w niecałe 5 minut!!!

Wycena Twojego Projektu

Wybór grafiki do Twojego Projektu

Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta to skontaktuj się z nami telefonicznie 22 728 68 87 lub mailowo logosc@logosc.com. Przygotujemy dla Ciebie szczegółową ofertę, a w razie potrzeby przyjedziemy, doradzimy oraz dokonamy profesjonalnego pomiaru wielkości paneli szklanych, tapety lub innego produktu z naszej oferty.

Grafiki z bazy zdjęć fotolia są dodatkowo płatne i nie zawierają się w cenie wycenionych produktów. Całkowity orientacyjny koszt zlecenia to suma wyceny materiału oraz grafiki z fotolii.

facebook
Zdjęcia płatne Katalog zdjęć płatnych
Zdjęcia darmowe katalog zdjęć darmowych